Uudised


Koostöö vähiravifondiga Kingitud Elu

 

Kõik sai alguse sellest, et kirjutasin Ida-Harjumaa Invaühingu Tegevusaruannet - mis näinud, kus käinud, kellega koostööd teinud.

Juba aastaid märgin koostööpartnerina Kuusalu VV, Anija VV, Eesti Liikumispuuetega Inimeste Liidu, Eesti Invaspordiliidu, Harjumaa Puuetega Inimeste Nõukoja ning Tallinna ja Harjumaa Puuetega Naiste Ühingu kõrval ka Vähiravifondi Kingitud Elu.


 

2020. aastal läks Tegevusaruandesse:

  • Koostöö vähiravifondiga Kingitud Elu. Mõned meie ühingu liikmed (Agnes ja Raul Valgiste, Anne Mölder, Ella Põhjala, Imbi Vahuri, Kadri Prants, Liidia Joamets, Marje Laasma, Salme Pill, Tiina Hõbemäe, Tiiu-Kaja Raamat, Urmas Idavain, Ain Villau) panustavad tublisti ka vähiravifondi poolt korraldatavale annetuste kogumistele nii Coop-kauplustes kui erinevatel kontsertidel üle kogu Eesti. Coopis toimub kord kvartalis nn annetuste-kogumiseralli, kui käime läbi ühel laupäeval nii Kuusalu, Loksa kui Kehra Coopi, ikka mitmes vahetuses, et kogumise aeg võimalikult pikk oleks. Kontserdid nii Alexelas, Estonias, Saku Suurhallis, Jõhvi ja Paide Kontserdimajades ning lõppematu suvetuur: Anija mõis, Kehra jõeäärne park, Kiidjärve, Kose kultuurikeskuse õu, Kostivere, Kõltsu mõis, Käsmu kaluriküla, Laitse Graniitvilla, Loksa, Salmistu, Vihula, Viimsi Vabaõhumuuseum. 2020. aastal osalesime 74 kogumisaktsioonis. 

Lisaks vähiravifondi 6. sünnipäeva tähistamine, mis toimus veebruaris Tartus – külastasime Maarjamõisa haigla onkoloogia osakonda ja Eesti Rahva Muuseumi ning augustis vähiravifondi vabatahtlike suvepäev Rakveres – olime külas Oleg Grossi tootmiskompleksis ning ekskursioonil Rakvere Linnuses.  
 


 

2021. a Tegevusaruanne:

Teiste korraldatud ettevõtmistest osavõtt:

-Kingitud Elu vabatahtlike suvepäevad Vilsandil

-Kingitud Elu heaks annetuste kogumised Kuusalu-Loksa-Kehra Coopides 18 x; kõikvõimalikel kontserditel üle terve Eesti (Tallinn KuMu, Alexela, Jõhvi ja Paide kontserdimaja; Tartu Lauluväljak, Pärnu Ammende villa, Salmistu, Käsmu kaluriküla, Kasari vana sild, Kehra jõeäärne park, Kiidjärve, Voose Päikesekodu, Keila, Rakvere Vallimägi ja teater, Rapla kirik; Anija, Seidla, Kirna, Ravila, Kõltsu ja Vihula mõis, Viljandi Sakala keskus, Viimsi Vabaõhumuuseum) – 70 x

Ja andsin sellest teada ka Toivo Tänavsuule, et mainin fondi IHIÜ Tegevusaruandes, mis on ju üks osa majandusaasta aruandest.

Selle peale küsis Toivo luba FBs postituse tegemiseks.

 

Siin on: 

Vähiravifond "Kingitud Elu" 

ERILISED INIMESED

Vähiravifondil on suur ja tubli vabatahtlike abiliste pere. Kümned inimesed üle Eesti aitavad meil heategusid kokku korjata.

Kuid eriti usin on sõpruskond teljel Kuusalu-Loksa-Kehra, keda ühendab liikmelisus MTÜ Ida-Harjumaa Invaühingus.

Agnes Valgiste eestvedamisel on suur seltskond ühingusse kuuluvaid inimesi juba aastaid aktiivselt ja regulaarselt vähihaigete toetuseks oma aega ja energiat panustanud.

2021.aastal osaleti koguni 74 annetuste kogumise aktsioonil Coopi Kuusalu, Kehra ja Loksa kauplustes ning erinevatel kontsertidel üle Eesti: Alexela kontserdimajas, Estonias, Saku Suurhallis, Jõhvi ja Paide kontserdimajades ning suvetuuridel Anija mõisas, Kehra jõeäärses pargis, Kiidjärvel, Kose kultuurikeskuse õuel, Kostiveres, Kõltsu mõisas, Käsmu kalurikülas, Laitse Graniitvillas, Loksal, Salmistul, Vihulas, Viimsi vabaõhumuuseumis jm.

Coopi poodides korraldavad invaühingu liikmed kord kvartalis nn annetuste kogumise ralli, kui korjavad pika päeva mitmes poes korraga heategusid kokku. Agnes ja teised ühingu liikmed on “värvanud” fondile ka mitmeid uusi vabatahtlikke ning võtnud innukalt osa fondi vabatahtlikele mõeldud tänuüritustest.

Ida-Harjumaa Invaühingu esinaine Agnes Valgiste ütleb, et puuetega inimesed pole ainult saajad, vaid tahavad ja jaksavad panustada ka teiste heaks. "Meie sotsiaalne närv on tundlikum, oskame ehk lihtsamini abivajadust märgata, kaasa elada ning igaüks vastavalt oma võimalustele panustab,” märgib ta.

Need erilised inimesed on meile suureks inspiratsiooniks! Aitäh.

 

Suur aitäh kõigile, kes on kaasa löönud või siis mõttes meiega olnud!

Jätkame sama hooga, nii kuidas keegi jaksab ja tahab :) !!

 

Invatransport

Kui on vajadust tellida invatransporti, siis selleks võimalus Koplimetsa OÜ
Võta ühendust Tiina Peensaluga mob nr 5148086 tiinapeensalu@gmail.com

Nõustamisteenus töövõime või puude raskusastme hindamise taotlejatele

Eesti Puuetega Inimeste Koda (Toompuiestee 10) pakub nõustamisteenust töövõime või puude raskusastme hindamise taotlejatele - www.epikoda.ee/tegevus/noustamine/

 

 

  • Kavatsed  taotleda töövõime hindamist ja/või puude raskusastme hindamist?
  • Töövõime ja/või puude raskusaste on hinnatud, kuid sa ei ole rahul hindamise tulemustega ja vajad abi otsuste sisu selgitamisel?
  • Vajad abi ja nõustamist vaide koostamisel seoses töövõime hindamise ja/või puude raskusastme hindamise otsustega?

Kui sul on küsimusi töövõime ja puude raskusastme hindamist puudutavate teemade osas, siis Eesti Puuetega Inimeste Koda (EPIKoda) pakub tasuta nõustamisteenust töövõime või puude raskusastme hindamist taotlevatele isikutele ja nende seaduslikele esindajatele.

Nõustamist pakutakse kontaktkohtumise, e- posti ja telefoni teel. Eelregistreerimiseks helistada telefonil 671 5909 või kirjutada noustaja@epikoda.ee

Eelregistreerimisega kontaktkohtumisel nõustamine toimub EPIKojas Toompuiestee 10, Tallinn. EPIKoda on avatud tööpäeviti kl 9-17.

Vajadusel pakutakse nõustamisel viipekeeletõlke teenust, vastavast soovist tuleb teada anda nõustamisele eelregistreerimisel. EPIKoja hoone on ligipääsetav. Nõustamisele pöördujal on võimalik kasutada kohapeal internetiühenduse ja ID-kaardi lugejaga kliendiarvutit (nt elektrooniliste taotluste täitmiseks nõustaja abiga).

Loe lisa - www.epikoda.ee/tegevus/noustamine/

 

 

Tasuta õigusnõustamine puuetega inimestele

Teenuse eesmärgiks on tagada erivajadustega isikutele

õigusnõustamine ja abistamine igapäevasel ametiasutustega suhtlemisel ning asjaajamisel.

 

Õigusabi tagatakse elukondlike õigusmurede lahendamisel:

võlad, eluase, pereasjad, tööasjad, toetused jms
Tasuta õigusnõustamine puuetega inimestele

 

Eelregistreerimine SA Õigusteenuste Büroo

telefonil 53 850 005
E-N kell 10- 16

 

<hr> 

 

Juriidilised teenused

Mittetulundusühing RITE, mis asub Rakveres, Tuleviku 4 II korrusel, pakub juriidilisi teenuseid.
Täpsem info ja aja broneerimine konsultatsiooniks telefonil 59 041 975.
Infokirjas lubavad, et teenuste hinnad ei ole kõrged ja alati kokkulepitavad.Kui soovid astuda invaühingu liikmeks, tule palun kirjuta avaldus ja tasu liikmemaks kas sularahas ühingu kassasse või arveldusarvele nr 1120159212, Swedbank.
Liikmemaksu suurus on praegu juhatuse otsusega 12 € aastas, see on ainult 1 euro kuus!
Ida-Harjumaa Invaühingu liikmeskonna moodustavad puuetega inimesed, puudega lapse vanemad, puuetega inimeste hooldajad ning toetajaliikmed, kes ei kuulu ühegi eelmise kolme grupi alla, ent kes on meie sõbrad ja soovivad siiski meie tegemistest osa võtta.
Astu invaühingu liikmeks ja võta osa meie vahvatest tegemistest!Vabaühenduste eetikakoodeks

Oma tegevuses juhindume ja järgime Vabaühenduste eetikakoodeksit,
millega saab tutvuda siin.