Oma tegevuses juhindume Vabaühenduste eetikakoodeksist

Uudised


Märts 2023 Ida-Harjumaa Invaühingus

Nonäed, siin ta on - kuigi õhk on karge ja paks lumevaip katab veel maad, siis päike sillerdab nii ilusalt sinisinises taevas. Kevad on lähedal!!!
 

Reede õhtuks 3. märtsiks pakub THPNÜ meile Vene teatri ja etenduse "Minu veetlev leedi" külastust. Pilet 14 €, transport 10 €. Kas on soovijaid, et läheme?
 

Laupäeval 4. märtsil algusega kell 11.30 toimub meie ühingu aktiivi koosolek Kehra Sotsiaalkeskuses. Kes soovib kaasa rääkida ja just - kaasa mõelda, kui vaatame läbi Põhikirja ja Arengukava, siis olete oodatud! Start Kuusalust kell 11.

 

Laupäeval 11. märtsil algusega kl 11 toimub Keila Veekeskuses traditsiooniline HPIN talvine/kevadine tervisespordipäev: saab basseini kasutada ja kuival maal toimuvad meeskonnamängud. Osavõtutasu 5 €. Ühine suur buss väljub Kehrast kell 9.30, Alaverest kell 9.50.
 

Teisipäeval 14. märtsil väljasõit Tallinna: külastame Kai Kunstikeskust ning saame osa giidituurist ja näitusest "18 kevadist hetke"

Kui me linnas juba oleme, siis külastame ka: Fotonäitus NAINE Telliskivi Loomelinnakus .

Fotonäituse peateema on erivajadusega naiste õigused. Näituse lood puudutavad ka teemasid nagu naiste seksuaalsed õigused ning õigus teadlikult valida elu ja surma vahel.

Näituse algataja on Eesti Neurofibromatoosi Ühingu eestvedaja Keiu Roosimägi. Näitus põhineb intervjuudel, mille viis läbi Kristina Amor. Fotograaf on Alana Proosa.

See fotonäitus toimub projekti "Mitte midagi puuetega naistele puuetega naisteta!" raames. Projekti rahastab EMP toetuste Aktiivsete Kodanike Fond, mida vahendab Avatud Eesti Fond koostöös Vabaühenduste Liiduga.

 

Seejärel viime Balti jaama need, kes ei soovi tulla Mustamäe Elamuste SPAsse. Kes soovivad, saavad osa Elamustest ning tuleme õhtu lõpuks koju tagasi.

Start on Kuusalust kell 9, Kehrast kell 10.

Osavõtutasu:

I variant - AINULT kunstinäituse külastus: 5 € giiditasu ja näitus, 10 € transport, kokku 15 €

II variant - KOOS ElamusSPAga:  5 € giiditasu ja näitus, 10 € transport, 15 € SPA pääse, 10 € suupistelaud SPAs, kokku 40 €.
 

Kolmapäeval, 15. märtsil MÄLUTREENINGUD

kell 10 Alavere rahvamajas,

kell 11.30 Kehra Sotsiaalkeskuses,

kell 13.30 KOLGA päevakeskuses. NB Kuusalus enam ei toimu, läheme külla Kolga rahvale, kus on ehk tunnist rohkemaarvulisem osavõtt. Ja nii oligi veebruarikuu tunnis - tuba rahvast täis!

Juhendaja ikka meie tore särtsakas Anu Jonuks.

TASUTA, võta kaasa oma prillid ja tule vaid kohale ning veeda mõnus tunnike oma tähelepanuoskust treenides!

 

26.-31. märts 2023 - NÄDAL  IMEILUSAS VARAKEVADISES TOILAS! 

Info on korduvalt läbikirjutatud, ent saadan ikka: Meie tavapärane ravipakett Toila SPAs - pühapäeval sisse, reedel välja.

Hind: 1 koht kaheses toas 280 €, 1 koht üksinda toas 380 €. Selle sees on 4 päeva toitlustus 3 x päevas (lisaks pühapäeval saabudes õhtusöök, reedel lahkumispäeval hommikusöök), viiel päeval protseduuri, piiramatu jõusaali, saunakeskuse ja lõõgastustoa külastus. 

See hind - 56 € ööpäev - kehtib meile, kuna oleme Toila SPA pikaajalised kliendid. Tavahind kodukalt broneerides on 94 € ööpäeva kohta! Seega on meie hind väga soodne igaljuhul!

Kui sulle ei sobi see aeg, ent sooviksid ikka kindlasti minna, siis anna aga julgelt teada, küll ma organiseerin sulle külastuse teisel ajal (nii on see ikka toimunud varasematel aastatel).

Osavõtutasu palun kanda Ida-Harjumaa Invaühingu kontole EE642200001120159212, selgituseks Toila SPA.

Ka sel aastal mahutame end autodesse ning saame mugavalt kohale ning tagasi. Seega lisandub transporditasu 25 €.
 

Start Kehrast kell 14, Kiiust kell 14.20, Kuusalust kell 14.30.

Palun kaalu oma võimalusi 5 päeva kodust eemal olla varakevadisel ajal ja anna teada oma soovist tulla Toilasse puhkama!
 

Pühapäeval, 2. aprillil kell 19 operett "KRAHV LUXEMBURG" rahvusooperis Estonia.

Nii nagu juba varasemalt oleme külastanud Estoniat ning nautinud kauneid muusikale ja operette, jätkame oma käike.

Sellel etendusel kehtib 30%line sooduspilet pensionäridele ja töövõimekaartide omanikele. Hind on erinev, olenevalt istekohast. II rõdul soodushind 14 €, I rõdul 35 €. Parteris alates rida 12 on piletihind 21 €.

Transport on meil ikka ühine, saame mugavalt bussiga Estonia juurde ja tagasi koju. Lisandub 10 € transporditasu.
 

NB, sõidame Viktori bussiga ning start on 

Kuusalu Tervisekeskuse eest kell 16.45,

Kehra Coop kell 17.15;

Lehtmetsa kell 17.20; Pikva;

Alavere teerist (sisse ei sõida!) kell 17.30;

Rooküla kell 17.35.
 

Kui soovid tulla etendusele - tule/anna teada ning ostame sulle sobivale kohale pileti!

 

Meenutuseks meie ühistest sõitudest ja tegemistest vaata ikka pilte invaühingu koduka Fotoalbumist, koduka esilehel on videomeenutused. Lehe allapoole said lõpuks üles videod ligi 13 aasta tagustest LANGEVARJUHÜPETEST Nurmsi lennuväljal. Hüppamas käisid meie ühingust: Merje Neudorf, Lea Jõesaar, Ene Kasepuu, Imbi Vahuri, Märt Rääk, Karl Sachris, Leena Pipper, Agnes ja Raul Valgiste. Vahva meenutus kõigile osalistele! Ütlen ausalt, et kui mu tandemikaaslane poleks mind sealt lennukiukselt välja lükanud, siis ise ma poleks sealt välja hüpanud :) Aga kuna mina olin tema küljes kinni, siis läks ruttu. Ja lend oli mõnus :) !! 

 

Ilusat kevadist päeva!

Ikka toredate kohtumisteni!

 


 

Invatransport

Kui on vajadust tellida invatransporti, siis selleks võimalus Koplimetsa OÜ
Võta ühendust Tiina Peensaluga mob nr 5148086 tiinapeensalu@gmail.com

Nõustamisteenus töövõime või puude raskusastme hindamise taotlejatele

Eesti Puuetega Inimeste Koda (Toompuiestee 10) pakub nõustamisteenust töövõime või puude raskusastme hindamise taotlejatele - www.epikoda.ee/tegevus/noustamine/

 

 

  • Kavatsed  taotleda töövõime hindamist ja/või puude raskusastme hindamist?
  • Töövõime ja/või puude raskusaste on hinnatud, kuid sa ei ole rahul hindamise tulemustega ja vajad abi otsuste sisu selgitamisel?
  • Vajad abi ja nõustamist vaide koostamisel seoses töövõime hindamise ja/või puude raskusastme hindamise otsustega?

Kui sul on küsimusi töövõime ja puude raskusastme hindamist puudutavate teemade osas, siis Eesti Puuetega Inimeste Koda (EPIKoda) pakub tasuta nõustamisteenust töövõime või puude raskusastme hindamist taotlevatele isikutele ja nende seaduslikele esindajatele.

Nõustamist pakutakse kontaktkohtumise, e- posti ja telefoni teel. Eelregistreerimiseks helistada telefonil 671 5909 või kirjutada noustaja@epikoda.ee

Eelregistreerimisega kontaktkohtumisel nõustamine toimub EPIKojas Toompuiestee 10, Tallinn. EPIKoda on avatud tööpäeviti kl 9-17.

Vajadusel pakutakse nõustamisel viipekeeletõlke teenust, vastavast soovist tuleb teada anda nõustamisele eelregistreerimisel. EPIKoja hoone on ligipääsetav. Nõustamisele pöördujal on võimalik kasutada kohapeal internetiühenduse ja ID-kaardi lugejaga kliendiarvutit (nt elektrooniliste taotluste täitmiseks nõustaja abiga).

Loe lisa - www.epikoda.ee/tegevus/noustamine/

 

 

Tasuta õigusnõustamine puuetega inimestele

Teenuse eesmärgiks on tagada erivajadustega isikutele

õigusnõustamine ja abistamine igapäevasel ametiasutustega suhtlemisel ning asjaajamisel.

 

Õigusabi tagatakse elukondlike õigusmurede lahendamisel:

võlad, eluase, pereasjad, tööasjad, toetused jms
Tasuta õigusnõustamine puuetega inimestele

 

Eelregistreerimine SA Õigusteenuste Büroo

telefonil 53 850 005
E-N kell 10- 16

 

<hr> 

 

Juriidilised teenused

Mittetulundusühing RITE, mis asub Rakveres, Tuleviku 4 II korrusel, pakub juriidilisi teenuseid.
Täpsem info ja aja broneerimine konsultatsiooniks telefonil 59 041 975.
Infokirjas lubavad, et teenuste hinnad ei ole kõrged ja alati kokkulepitavad.Kui soovid astuda invaühingu liikmeks, tule palun kirjuta avaldus ja tasu liikmemaks kas sularahas ühingu kassasse või arveldusarvele nr 1120159212, Swedbank.
Liikmemaksu suurus on praegu juhatuse otsusega 12 € aastas, see on ainult 1 euro kuus!
Ida-Harjumaa Invaühingu liikmeskonna moodustavad puuetega inimesed, puudega lapse vanemad, puuetega inimeste hooldajad ning toetajaliikmed, kes ei kuulu ühegi eelmise kolme grupi alla, ent kes on meie sõbrad ja soovivad siiski meie tegemistest osa võtta.
Astu invaühingu liikmeks ja võta osa meie vahvatest tegemistest!Vabaühenduste eetikakoodeks

Oma tegevuses juhindume ja järgime Vabaühenduste eetikakoodeksit,
millega saab tutvuda siin.